czwartek, 29 marca 2012

Essouira, miasto duchów

Essouira jest na tyle znana ze jest znana. Najczesciej turysci odwiedzający Marrakech decyduja się zobaczyc tez to miasto. Jest stosunkowo blisko i jest inaczej, bo jest ocean.

Essouira ma swoich wielbicieli. Sa tacy co kochają to miejsce i jego specyficzna atmosferę. Sa tacy co po wyjeździe z Marrakechu zastanawiają się dlaczego wyjechali i zamienili Marrakech na Essouire. Ja naleze do tej drugiej grupy.

Essouira jest dobra dla surferów poszukujących dobrej fali.

Mozna pogapić się na mewę lub zauwazyc ze to mewa gapi sie na nas. Mozna zjesc rybę. Mozna kupic srebro. Essouira.

Essouira jest zimna i wieczna. Wiatr wieje, puste budyni stoja. Opustoszałe zrujnowane synagogi. Nikt juz tu niewolnikami nie handluje, po prostu miasto duchów.Essouira jest znana  przede wszystkim z festiwalu muzyki gnaoua. Gorąco polecam wydarzenie, podczas ktorego trudno znalezc nocleg. Przyjazd zagranicznych turystów i fanów muzyki z innych miast powoduje ze miasto jest dosłownie oblezone.


7 komentarzy:

 1. Rzeczywiście nietypowa atmosfera...

  Z okazji Świąt Wielkiej Nocy
  Wszystkiego NAJNAJSZEGO! :)
  życzą
  Sol & Alien
  Więcej życzeń w naszym blogu... ;)
  Pozdrawiamy!

  OdpowiedzUsuń
 2. Byłam w Essouira zaledwie kilka godzin, wyjechałam mocno sfrustrowana. Nie wiem, czy chciałabym tam żyć, ale myślę, że chętnie przeniosłabym się na kilka miesięcy...niezwykły klimat portu, światło, jakiego nigdy nigdzie nie widziałam, kutry rybackie, których nigdzie indziej nie uwidzisz...niezwykły klimat oceanu...przepiękne miejsce...

  OdpowiedzUsuń
 3. Pustka, cisza, samotność, kamienie, wiatr, zaduma...Czuję tę atmosferę :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Essouira jest najładniejszym nadmorskim miastem Maroka w jakim byliśmy.

  OdpowiedzUsuń
 5. mnie się baaaaaaardzo podoba :)

  OdpowiedzUsuń